Současnost

Vítáme Vás u nás. Jen pojďte dál, podívat se do naší školy a porozhlédnout se, jaká vlastně je. Díky architektům, kteří vytvořili opravdu nadčasovou stavbu, máme široké světlé chodby a velké prostorné učebny. Škola je již sice starší dáma – v roce 2015 oslavíla své 80 "narozeniny", ale nikterak si nezadá s novými budovami stavěnými nedávno.

100

Hlavním vchodem vstupujeme do šaten. Už dávno to nejsou ty staré „lví klece“, ale každé dítko má svoji skříňku na zámek. Pozor – hosté se u nás nezouvají!

101

Kolem šaten projdeme ke školní jídelně – před vchodem je umístěn terminál, na kterém si mohou děti navolit ze dvou obědů. Je přístupný i rodičům těch malých, které to ještě neumějí, až do půl čtvrté.

102

A hurá do jídelny – je sice menší, ale útulná a v klidu se v ní vystřídají všichni strávníci, včetně těch „cizích“.

103

103c

Jídlo pro ně se připravuje v úplně nově, moderně zařízené školní kuchyni.

104

A jdeme dál. V suterénu vpravo vstoupíme do školní dílny, která se také přistavovala nedávno.

4 dlna

A tělocvična se sprchami, které slouží i veřejnosti.

106

Stoupáme širokým schodištěm do přízemí.

108

108-9

Vesele zářící chodba vyzdobená pracemi žáků nás zavede ke třídám. Zkusíme do jedné nahlédnout – jsou vybaveny novým, výškově stavitelným nábytkem, skříňkami na pomůcky, můžeme si rozsvítit výkonnějšími zářivkami, které jsou již také po celé budově. Nemůžeme přehlédnout i novou techniku – počítač a hlavně projektory, které umožňují vyučujícím zpestřit hodiny materiály, které si v současné době připravují v rámci projektu „EU – peníze školám“. A to děti opravdu baví.

109

110

111

Protože jsme škola muzikální, máme i „hudebnu“. Zde se zpívá při normálních hodinách a hlavně se tu schází naše 3 sbory, které jsou naší chloubou.

7

Schodištěm lemovaným pracemi žáků vystoupáme do I. patra, kde je tradičně druhý stupeň.

112-113

112-113

113-114

113

I v těchto třídách máme nový nábytek a některé z nich upravujeme jako odborné. Naší chloubou je speciální třída pro fyziku a chemii,

114

nová třída informatiky s interaktivní tabulí,

jazyková učebna s interaktivní tabulí.

116

Chceme, aby pomůcky, kterých máme velké množství, byly na očích žákům po celý den.

Pro potřeby žáků i učitelů slouží školní knihovna s pravidelnou výpůjční dobou.

117

V přízemí přístavby se žákyně ve cvičné kuchyňce učí základům kuchařského umění. Jak při hodinách, tak i v kroužku, o který mají zájem i chlapci.

118

119

119-120

Druhým domovem dětí, jejichž maminky pracují, je školní družina. Tady se cítí opravdu jako doma a ve hrách i „vyrábění“  si opravdu libují. Že jsou šikovné, vidíme na výzdobě tříd i chodeb.

120

121

122

Že by nebylo co zlepšovat, to nemůžeme tvrdit. Plány by byly, ale jako vše v tomto státě i u nás se to odvíjí od financí. Trápí nás malé prostory tělocvičny, je potřeba vybudovat hřiště za školou – to  se snad částečně podaří letos ve spolupráci s obecním úřadem a mělo by sloužit i veřejnosti, v prostorách půdy by bylo možné vybudovat kabinety a další zázemí.

Plánů máme dost a proto věříme, že se vám v naší škole líbí a líbit bude. Vždyť je to všechno pro naše děti.